2.B se v tomto adventním čase zúčastnila velmi příjemné vzdělávací akce v Komunitním centru farní dvůr v Hostivaři. Děti si rozšířily znalosti o adventních a vánočních zvycích, zhlédly krátké příběhy vztahující se k Vánocům, vybarvovaly, zazpívaly si, luštily rébusy a tajenky. Na závěr dostaly sladkou odměnu.
Archiv rubriky: Fotogalerie
První advent v 1.A
Během výtvarné a pracovní výchovy měli prvňáčci napilno. Vyrobili si svůj adventní věnec a „zapálili“ si první svíčku. Už aby přišel Ježíšek!
Němčina mě baví!🇩🇪
Dne 4. 12. jsme s paní učitelkou Šmahovou vydali na německou soutěž jménem Němčina mě baví!
, kde jsme se urputně snažili podat náš nejlepší výkon.
Letos se konal už 13. ročník a celkem se zapojilo 24 týmů z různých škol v různých kategoriích, jako např. Quiz, Lied
, Film
, Essen und Trinken 
atd. Bohužel jsme se nedostali na stupeň vítězů
, ale zato jsme se dozvěděli mnoho nového a společně se se spolužáky příjemně bavili po celé dopoledne.
Zatímco jsme soutěžili, paní učitelka absolvovala seminář Kooperativní učení. 

Pro ZŠ V Rybníčkách napsala Kateřina Bendlová
Dlouhý, Široký a Bystrozraký
V úterý 3. 12. jsme se s přípravnou třídou vydali do Divadla V Dlouhé, tentokrát na představení „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“. Byla nám přidělena skvělá místa v první řadě a tak jsme byli Dlouhému moc užiteční při vysvobozování princezny, Širokému jsme pomáhali hledat moře, vysílali pozitivní energii…. a tak díky naší snaze vše dobře dopadlo a princ dostal vysvobozenou princeznu 🙂
Mediální seminář
6. listopadu jsme s žáky mediálního semináře osmých a devátých tříd navštívili budovu Českého rozhlasu na Vinohradech. Na začátku exkurze jsme se z videoprezentace dozvěděli zajímavé informace o roli a fungování Českého rozhlasu a prohlédli si fotografie z jeho historie. Zaujala nás výstava exponátů z počátků a z dalšího období rozhlasového vysílání. Nejvíce se nám ale líbila závěrečná návštěva nahrávacího studia, kde jsme byli svědky živého vysílání.
Hana Zítová, Eva Chládková
























