Tak, a je tu pátek! Odjezd domů. Po snídani nás čekalo překvapení- němečtí žáci nás přišli vyprovodit k autobusu, což bylo velmi milé gesto. ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Vyfotili jsme poslední společné fotky, poděkovali si, zatleskali jsme si a zamávali si. ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Doufáme, že projekt bude pokračovat a v příštím roce přivítáme naše nové kamarády v Praze! ![]()
Archiv rubriky: Výuka a projekty
Projekt Prag-Würzburg – 4. díl
Čtvrtek byl předposlední den našeho projektu a opět byl nabitý skvělým programem.
Dopoledne jsme se projeli lodí na řece Mohan ![]()
, která protéká Würzburgem.
Zastávku jsme si užili v malebném městečku Veitshöchheim. ![]()
![]()
Po obědě se žáci v německo
-českých
skupinkách vydali do ulic města na tzv. Schnitzeljagd- po stopách Röntgena, který je významně spjat s Würzburgem. ![]()
Projekt Prag-Würzburg – 3. díl
Středeční den byl nabitý spoustou zážitků.
Strávili jsme ho aktivitami ve škole našich německých kamarádů- Vinzentinu. 



Po prohlídce školy, která všechny okouzlila, jsme si zahráli pár her na utužení kolektivu v moderní tělocvičně. 

Pak jsme využili čas ke hraní her na hřišti.

Poobědvali jsme pizzu
a odpoledne strávili přípravou projektů na téma Česko a Německo. 

Navečer jsme si prochodili pár obchodů 
a den jsme zakončili výbornou večeří. Opět byla mj. německá specialita- Flammkuchen.
Projekt Prag-Würzburg – 2. díl
Úterý ve Würzburgu ![]()
![]()
Po výborné snídani na našem hostelu „Babelfisch“
jsme se vydali na celý den do města. 
Němečtí žáci nás provedli tímto milým městem a připravili si pro nás referáty k zajímavým místům, např. die alte Mainbrücke, Würzburger Residenz, Dom… Při Stadt-Rallye žáci komunikovali a plnili úkoly v česko-německých 
skupinkách.
Opět probíhalo vzájemné oťukávání v němčině, angličtině, češtině či ruštině. Povečeřeli jsme každý dle svého výběru- club sendvič nebo cheeseburger s hranolky. 
Plní zážitků jsme šli spát a těšíme se na další dny, co přinesou. 
Projekt Prag-Würzburg
Náš 1. den v Německu 


Dvacet vybraných žáků 8. a 9. roč. se společně s paní učitelkou Šmahovou a Machovou vydalo k našim sousedům do Würzburgu, kde celý týden probíhá projekt s německou školou Vinzentinum. 

Pondělí jsme s německými žáky strávili na 3D minigolfu.
Naši žáci navázali první kontakty, zahodili stydlivost a nastartovali komunikaci s Němci. K večeři jsme ochutnali místní specialitu- špecle.
Brzy se ozveme s dalšími zážitky. 










































