Archiv rubriky: Fotogalerie

Osmáci ze ZŠ V Rybníčkách navštívili Senát

Dne 18. května 2026 navštívili žáci osmého ročníku ZŠ V Rybníčkách Senát Parlamentu České republiky. Během exkurze si prohlédli historické prostory sídla Senátu, dozvěděli se zajímavosti z české historie a také informace o fungování horní komory Parlamentu České republiky.

Žáci měli možnost nahlédnout do jednacího sálu, vyslechnout si výklad o práci senátorů a zjistit, jak vznikají zákony. Mnohé překvapilo, kolik důležitých rozhodnutí se zde projednává a jak významnou roli Senát v našem státě má.

Je dobré poznávat místa, kde se psala a stále píše naše historie. Člověk si pak lépe představí, jak funguje stát a co všechno práce politiků obnáší. Návštěva Senátu nebyla jen o výkladu, ale také o tom vidět na vlastní oči místo, které většina lidí zná jen z televize nebo internetu. Pro žáky to byla určitě zajímavá změna oproti běžnému vyučování a zároveň možnost dozvědět se něco nového.

Mgr. Jana Pelešková

Projekt Lidské tělo

Třída 5. B pracovala v dubnu na projektu Lidské tělo. Ve středu 5. 5. své prezentace žáci úspěšně předvedli svým kamarádům z ostatních 5. tříd. Dozvěděli jsme se mnoho užitečných informací o oběhové soustavě a srdci, o krvi a krevních skupinách a v neposlední řadě o funkci trávicí soustavy. V květnu se těšíme na prezentace dalších soustav, které připravuje 5. A.

Besedárium – O české společnosti 20. století

Během měsíce dubna se všechny tři 5. ročníky seznámily s dobou po II. světové válce a dobou totalitní v rámci projektu Besedárium – O české společnosti 20. století. Zážitkovou formou si mohly jednotlivé skupiny vyzkoušet, jaká to byla nelehká doba. Žáci si zažili, jak vypadaly volby v roce 1946, jaká nelehká rozhodnutí museli lidé dělat v 50. letech, složili pionýrský slib a v neposlední řadě si zacvičili na spartakiádě roku 1980 známou skladbu Poupata. Nenásilnou formou se naučili, že doba jejich prarodičů nebyla vždy jednoduchá.