Exkurze Lešany 2021

Dne 20. září 2021 vyrazili žáci páté třídy a devátých ročníků na exkurzi do Vojenského historického muzea v Lešanech. Zde měli žáci možnost na vlastní oči spatřit expozice k dějinám Československa od 20. do 60. let 20. století. K vidění byla nejen obrněná technika československé armády, popřípadě dalších významných států, ale také další vojenská a civilní vozidla a jiné předměty (vysílačky, cedule, dobová diorama atd.). Vizuální stránku doprovodil poutavý výklad průvodců. Pomyslnou třešničkou na dortu se pro žáky stala projížďka v armádním speciálu Tatra 815 4×4, se kterým sloužili naši vojáci během mise v Afghánistánu. Celá akce se konala pod záštitou Československé obce legionářské, za což jim patří naše díky.

Jan Makovský